Wzmacnianie pozycji nauczycieli względem Tożsamości Online: podsumowanie projektu IDentifEYE

September 21, 2015

Zyski z projektu IDentifEYE

Projekt IDentifEYE zakończył swój dwuletni przebieg oraz zapewnił innowacyjne podejście  by zwiększaćbezpieczeństwo online uczniów poprzez zwiększanie odporności online uczniów. Jest to osiągane poprzez szkolenie nauczycieli, by mogli przeprowadzić warsztaty edukacyjne  w swojej klasie, które pomogą dzieciom. W tym samym czasie, na lepsze zmieniają się relacje pomiędzy nauczycielem a uczniami. Pomogą uczniom być bardziej otwartymi na informacje zwrotne, na nauczanie, bardziej zaangażowani oraz bardziej pozytywnie reagujący, gdy czują się współodpowiedziali za swój proces nauczania oraz ich reakcje na otaczające ich procesy społeczne. W tym samym czasie, otworzą oni nowe kanały komunikacjipomiędzy nauczycielami a uczniami, prowadzące do bardziej osobistych i zaufanych relacji.

Główne wyniki

  • Podręcznik warsztatowy dla instruktorów: To kompletny, wielojęzykowy przewodnik dla każdego z edukatorów, który chce przeprowadzić warsztaty. Zawiera teorię, praktyczne dokumenty, metodolofie oraz wszystkie komponenty, które gwarantują udane przeprowadzenie warsztatów.
  • Gra IDentifEYE: Gra w technologii Rozszerzonej Rzeczywistości (Augmented Reality) jest kluczowym punktem podejścia do nauczania oraz jest dostosowana do dwóch grup wiekowych uczniów (8-11 oraz 12-14), by jak najlepiej dopasować się do charakterystyk rozwojowych uczniów.
  • Wdrożenie warsztatów: Seria edukacyjnych warsztatów została wykonana w czterech krajach (LT, ES, GR oraz PL), podczas kórych dziesiątki nauczycieli było instruowanych o administracyjnej metodologii projektu.
  • Finalna Konferencja: 08/09/2015 partnerzy projektu oraz eksperci dzielili się swoimi opiniami z publicznością odnośnie bezpieczeństwa online. Pokazane zostały wyniki projektu, a publiczność pokazała duże zainteresowanie i chciała się dowiedzieć więcej o projekcie.

Więcej o projekcie IDentifEYE…

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji o temacie, proszę odwiedzić naszą stronę www.project.mycoin.eu/ID-EYE  lub skontaktować się z nami mailowo info@project.mycoin.eu.

Wideo projektu

Odwiedź stronę

Bezpieczni Online: Zachowania, podejścia i narzędzia dla bezpieczniejszego środowiska online

September 1, 2015

Weź udział w tym bezpłatnym wydarzeniu, podczas którego wybitni eksperci i członkowie projektu IDentifEYE będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie bezpieczniejszego Internetu. To ciekawe wydarzenie zarówno dla rodziców jak i wychowawców. Szczegóły imprezy: 08 września 2015 r. Prezentacje rozpoczną się o 15:00. Lokalizacja: Crowne Plaza Ateny – Centrum, Michalakopoulou 50, 115 28, Ateny

POBIERANIE

Nowy sondaż pokazuje, że rodzice i nauczyciele walczą o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

August 12, 2015

Nowe badanie, zlecone przez ekspertów prawnych Slatera i Gordona oraz Anti-Bullying Alliance, wynika, że ponad połowa dzieci i młodzieży w Anglii (55,2%) akceptuje przemoc online (“cyber-bullying”) jako część życia codziennego, ale rodzice i nauczyciele – ludzie, do których mogą zwrócić się o pomoc – czują się źle przygotowani do radzenia sobie z tym problemem.

Odwiedź stronę

europi

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.