Interaktywność gry jest zbudowana wokół zestawu pytań wielokrotnego wyboru, zaprojektowana tak, by pokazywać odpowiedzi:

  • Wizualnie – poprzez augmentacje przypisane do każdej z odpowiedzi;
  • Akustycznie – poprzez dźwięki przypisane do pewnych odpowiedzi (opcjonalnie);
  • Tekstowo – poprzez wiadomości wyświetlane na pasku informacyjnym (opcjonalnie).

Augmentacje nie występują w grze przypadkowo. Dzieci są proszeni o dzielenie się informacjami. Augmentacje w grze są pobudzane poprzez udzielone odpowiedzi przez dzieci. Po każdej z odpowiedzi (np. po każdym elemencie dzielonych się danych), dodawana jest nowa warstwa augmentacji.

Ilość zdefiniowanych wcześniej augmentacji i dźwięków jest udostępniona i może być wykorzystana przez nauczycieli by stworzyli własne wersje gry, poprzez tworzenie nowych pytań i przypisywanie znaczących augmentacji a potencjalnie też dźwięków.

Pytania, odpowiedzi, augmentacje, dźwięki i wyświetlane teksty są określane w CMS gry. Wszystkie teksty mogą być umieszczone w czterech różnych językach. Angielski jest językiem domyślnym. Instrukcja jak tworzyć grę AR wykorzystując CMS IDentifEYE jest dostępna tutaj.

Instrukcje jak grać w grę, są dostępne po angielsku, grecku, polsku, hiszpańsku, litewsku i holendersku są dostępne tutaj dla różnych grup wiekowych.

DOSTĘP GRA

WIEKOWEJ 8 – 11

EN, EL, PL AND NL

GRAĆ

WIEKOWEJ 8 – 11

ES, AND LT

GRAĆ

WIEKOWEJ 12 – 14

PL, EL, ES, LT

GRAĆ

WIEKOWEJ 12 – 14

EN AND NL

GRAĆ

europi

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.